Ondersteuning voor bijscholing uittredende boeren?
nieuwsLand- en tuinbouwers die opteren voor een job buiten de sector worden snel geconfronteerd met het volgen van een beroepsopleiding. Maar daar knelt het schoentje, stelt de Boerenbond. Beroepsopleidingen zijn niet te combineren met de lopende land- en tuinbouwactiviteiten en kunnen ook niet gevolgd worden na het stopzetten van de activiteiten, omdat de betrokkene dan over geen enkel inkomen beschikt.
Heel wat land- en tuinbouwbedrijven in Vlaanderen verkeren in een moeilijke situatie. Voor een aantal bedrijven kan een inkomen uit loontrekkende arbeid een welgekomen aanvulling betekenen. Via het project 'Boer zoekt werk' stak agro/bedrijfshulp - een vzw die actief is binnen de Boerenbond - het voorbije jaar boeren die de stap wilden wagen een helpende hand toe. Het initiatief startte op 1 juli 2001 en werd onlangs afgesloten.
In totaal begeleidde de vzw vorig jaar 79 mensen, onder wie 58 mannen en 21 vrouwen. De gemiddelde leeftijd van de begeleide personen bedroeg 44,5 jaar. De meesten stonden voor de keuze om al dan niet opnieuw in hun bedrijf te investeren. Ze verkozen dit niet te doen omwille van een te onzekere toestand. Uiteindelijk konden 30 mensen (40 procent) aan de slag op de arbeidsmarkt. Zeventig procent daarvan vond een voltijdse baan.
De Boerenbond wil land- en tuinbouwers die op zoek zijn naar een baan als loontrekkende voort ondersteunen. Zij kunnen terecht op het noodnummer 016/24.20.50.
Bron: Belga