nieuws

Noord-Ierland: exportverbod voor vlees en afgeleide producten

nieuws
Noord-Ierland mag geen vlees of daarvan afgeleide producten meer uitvoeren na de ontdekking van een tweede besmettingshaard van mond- en klauwzeer vrijdag. Zo heeft de landbouwminister van deze semi-autonome provincie, Brid Rodgers,zaterdag meegedeeld.
14 april 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
Noord-Ierland mag geen vlees of daarvan afgeleide producten meer uitvoeren na de ontdekking van een tweede besmettingshaard van mond- en klauwzeer vrijdag. Zo heeft de landbouwminister van deze semi-autonome provincie, Brid Rodgers, zaterdag meegedeeld.

"Het is een enorme klap voor de hele Noord-Ierse landbouwindustrie net nu we hadden gehoopt aan deze vreselijke ziekte te zijn ontsnapt", verklaarde minister Rodgers nog.

Op 28 februari werd in Noord-Ierland het eerste MKZ-geval ontdekt, negen dagen nadat de epidemie in Engeland uitbrak. Dat gebeurde in het graafschap Armaghn vlakbij de grens met de Ierse republiek. Draconische maatregelen zorgden er sindsdien voor dat het virus niet verspreid raakte. Dat is nu toch gebeurd, op een runderbedrijf in Ardboe, in het graafschap Tyrone.

De minister verduidelijkte ook dat goed werd overlegd met veeartsen en vertegenwoordigers van de lanbouwers en dat daarna is beslist een zone van drie kilometer af te bakenen rond het runderbedrijf in Ardboe.

De Noord-Ierse regering beraadt zich nu over nieuwe maatregelen ter bestrijding van het mond-en klauwzeer onder meer wordt diep nagedacht of de protestantse mars van maandag in Belfast, de eerste in een hele reeks, zal worden toegestaan.

Bron: AFP

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek