nieuws

Nog één Waals dierenpark dicht wegens MKZ

nieuws
In Wallonië houdt nog één dierenpark de deuren dicht uit voorzorg tegen een mogelijke verspreiding van mond- en klauwzeer in ons land. De andere Waalse parken zijn gewoon open of "gesloten wegens vakantie".
6 maart 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
In Wallonië houdt nog één dierenpark de deuren dicht uit voorzorg tegen een mogelijke verspreiding van mond- en klauwzeer in ons land. De andere Waalse parken zijn gewoon open of "gesloten wegens vakantie".

Maandag hadden het wildpark La Roche en het dierenpark van Han-sur-Lesse de deuren dicht gedaan wegens het risico op mond- en klauwzeer. Volgens het ministerie van landbouw moet de toegang tot "alle bedrijven waar runderen, varkens, schapen, geiten of andere tweehoevigen worden gehouden" verboden worden aan iedereen die niet tot het bedrijf behoort. En dat zeker tot zaterdag. Ook dierenparken vallen daar volgens een ruime interpretatie onder.

Dinsdag ging het dierenreservaat Han-sur-Lesse opnieuw open. La Roche wacht een nieuwe ministeriële beslissing af voor ze eraan denkt de deuren opnieuw te openen voor het grote publiek.

De andere Waalse parken (Le Monde Sauvage in Deigné, Paradisio in Cambron-Casteau, Télécoo in Coo, La Ferme des Animaux in Grand-Manil) zijn dicht "wegens vakantie" of gewoon open. In deze periode van het jaar zijn er hoedanook weinig bezoekers.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek