Nederlandse varkenshouders werken aan imago
nieuwsVolgens de Nederlandse varkenshouderij hebben burgers vaak een eenzijdig beeld van hun sector. Ook beleidsmakers worden met dit beeld geconfronteerd en daardoor komt de speelruimte voor de varkenshouderij in het gedrang. De zogenoemde 'license to produce' van de varkenssector staat op het spel. Naast de economische belangen spelen er ook sociale belangen. Veel varkenshouders ervaren sociale afwijzing door burgers in hun directe leefomgeving. Die afwijzing vinden ze onterecht en zou veroorzaakt worden door een gebrek aan kennis over de werkelijke stand van zaken in de varkenshouderij.
Varkenshouders willen rekening houden met de wensen van de burger. De moderne samenleving stelt hoge eisen aan dierenwelzijn, voedselveiligheid en milieu. Daarom investeert de sector in onder andere meer ruimte voor de dieren, Integrale Keten Beheersing (IKB) en recycling van mest.
Om de burger daarover te informeren brengt de campagne die boodschap ruim een jaar lang aan elke Nederlander via radiocommercials, ingezonden mededelingen en advertenties in kranten en huis-aan-huisbladen. Kinderen krijgen onder andere informatie via het televisieprogramma Klokhuis. Tevens biedt de website www.devarkenshouder.nl informatie over de varkenshouderij.
PR- en promotie-initiatieven in de Vlaamse varkenshouderij: Virtuele varkenshouderij Certus www.varkensvlees.be
Bron: Agriholland</i>