Natuurvereniging koopt ruim 10 hectaren Scheldemeersen
nieuwsDe jongste aankoop valt uiteen in een zevental percelen en maakt deel uit van een puzzel van aaneengesloten percelen met een ecologische waarde. Enkele percelen kunnen verder gebruikt worden door de pachters -landbouwers of hengelaars. Met de gebruikers worden beheersovereenkomsten opgesteld.
De verworven percelen waren allemaal eigendom van één particulier. De verkoopprijs wordt door de natuurvereniging niet bekend gemaakt, maar na het bekomen van subsidies door Vlaams Gewest en provincie heeft de natuurvereniging nog 750.000 frank nodig voor de financiering.
Intussen heeft de Afdeling Natuur van Aminal in de West-Vlaamse Scheldemeersen dit jaar eveneens al een tiental hectaren verworven. Het betreft vooral bloemrijke hooilanden en natte weilanden. Deze aankoop kadert in een natuurinrichtingsproject van het Vlaamse Gewest.
Bron: Belga