Michel wil melk naar landen met hongersnood sturen
nieuwsDe melk die betogende melkboeren nu al enkele dagen op velden laten weggieten, zowel in België als in andere Europese landen, zou kunnen worden omgezet in melkpoeder en naar landen worden gezonden die getroffen zijn door hongersnood, zoals Somalië, Ethiopië en Kenia. Dat heeft minister van Ontwikkelingssamenwerking Charles Michel dinsdag gezegd.
Michel zegt de ontreddering bij de landbouwers volledig te begrijpen, maar wil van de nood toch een deugd proberen te maken. ”Miljoenen liters worden weggegoten op velden terwijl wereldwijd elke vijf seconden een kind aan honger overlijdt. De burger die ik ben, kan die situatie niet aanvaarden", aldus de minister.
Michel geeft toe dat het initiatief de dagelijkse problemen van de landbouwproducenten niet zal oplossen. Hij zal de landbouworganisaties en het Zweedse EU-voorzitterschap contacteren om zijn voorstel over te maken. Dinsdag vertrok Michel naar de Verenigde Naties in New York, waar hij zijn voorstel eveneens zal kenbaar maken.
Bron: Belga