Limburgse kersentelers worden opnieuw bestolen
nieuwsBij een teler in Heers hebben dieven een ton plukrijpe kersen gestolen. Ook bij twee telers in Sint-Truiden en Opglabbeek maakten dieven zo'n 300 kilo kersen buit. Vorig jaar kon de politie na soortgelijke gevallen van moeskopperij een dievenbende opsporen. Toen ging het om Oost-Europeanen die hun buit verhandelden in het Luikse. Volgens Het Belang van Limburg verdenkt de politie opnieuw een buitenlandse bende.
De kersentelers maken in de krant duidelijk dat het geen recreanten zijn die snel even een kers snoepen. Er zijn professionele dievenbendes aan het werk die met honderden kilo's kersen aan de haal gaan. Wanneer ze die verkopen op de zwarte markt brengt dat al gauw vier euro per kilo op. Een teler uit Heers werd twee keer kort na elkaar het slachtoffer. Eerst werd 400 kilo gestolen, vervolgens nog eens 600 kilo.
Gert Vanhees van de politiezone kanton Borgloon vermoedt dat het om goed georganiseerde buitenlandse bendes gaat. "Ze slaan altijd 's nachts en in groep toe." Volgens de Truiense teler Jean-Marc Vandendwije hebben dieven het nu veel makkelijker in de laagstamboomgaarden. "Vroeger moesten ze met hoge ladders de plantages in."
Bron: Het Belang van Limburg