nieuws

Lidstaten weigeren versnelde afbouw visserijvloot

nieuws
De Europese ministers van landbouw hebben vandaag geen akkoord kunnen bereiken over de Europese visserijpolitiek voor het komende jaar. De Europese commissie had graag een signaal gezien dat de vloot versneld wordt afgebouwd, maar veel lidstaten liggen dwars.
27 november 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:52
De Europese ministers van landbouw hebben vandaag geen akkoord kunnen bereiken over de Europese visserijpolitiek voor het komende jaar. De Europese commissie had graag een signaal gezien dat de vloot versneld wordt afgebouwd, maar veel lidstaten liggen dwars.

De visserijpolitiek in de Unie zit vervat in meerjarenplannen. Het huidige plan loopt dit jaar af, en slechts op 1 januari 2003 wordt het volgende plan opgestart. De bedoeling is daarom het lopende plan te verlengen met een jaar.

Voor de commissie moet de verlening gepaard gaan met een "duidelijk politiek signaal" over hoe het komende meerjarenplan er zal uitzien. "Onze visserijvloot is veel te groot en bovendien krijgen we veel internationale kritiek omdat we te makkelijk de modernisering van de vloot subsidiëren", aldus EU-landbouwcommissaris Franz Fischler.

Volgens minister van landbouw Annemie Neyts (VLD), voorzitter van de Raad visserij, verwierpen de meeste lidstaten het voorstel van de commissie. Het Belgische voorzitterschap probeerde daarom via een compromis toch nog een akkoord te bereiken. De EU-commissie toont zich echter onverzettelijk, terwijl voor zuiderse lidstaten de visserij nog te belangrijk is. De ministers zullen op 17 en 18 december een nieuwe poging doen om een akkoord te bereiken. Nu al wordt verwacht dat het nachtwerk wordt.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek