nieuws

Landbouwmachinefabrikant AGCO ziet winst halveren

nieuws
De omzet van landbouwmachinefabrikant AGCO, die onder meer Fendt en Massey Ferguson op de markt brengt, is het afgelopen kwartaal 25 procent gedaald tot 1,3 miljard euro. De winst daalde tot 40,9 miljoen euro, meer dan 50 procent minder dan een jaar eerder. "We hebben ons operationeel beleid hieraan aangepast en zullen de productie voor een deel terugschroeven", zegt CEO Martin Richenhagen.
31 juli 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:08
Lees meer over:

De omzet van landbouwmachinefabrikant AGCO, die onder meer Fendt en Massey Ferguson op de markt brengt, is het afgelopen kwartaal 25 procent gedaald tot 1,3 miljard euro. De winst daalde tot 40,9 miljoen euro, meer dan 50 % minder dan een jaar eerder. "We hebben ons operationeel beleid aangepast en zullen de productie voor een deel terugschroeven", zegt CEO Martin Richenhagen.

Het Amerikaanse concern AGCO, dat Fendt-, Valtra- en Massey Ferguson-tractoren op de markt brengt, kijkt terug op een 40 procent lager verkocht volume in Zuid-Amerika. In Europa en het Midden-Oosten daalde de omzet met 16 procent. Dit was vooral het gevolg door malaise in Rusland en Midden-Europa.

Het aantal verkochte combines steeg in Noord-Amerika met bijna 27 procent, in Europa met 2 procent. In Zuid-Amerika werd 56 procent minder combines verkocht. De tractorenverkoop daalde in Noord- en Zuid-Amerika met 27 procent. Voor Europa noteerden ze een terugval van 11 procent.

"De mondiale crisis had een grote impact op de agrosector in het tweede kwartaal van dit jaar", reageert Martin Richenhagen, voorzitter en CEO van AGCO. "We kenden een terugval in de bestellingen en hebben ons operationeel en financieel beleid hieraan aangepast met onder meer een lagere productie en minder operationele kosten. We zullen die bedrijfsvoering het derde en vierde kwartaal ook aanhouden".

Bron: Agrarisch Dagblad/Eigen berichtgeving

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek