nieuws

Landbouwers vrezen zelf wateroverlast door spaarbekken

nieuws
Landbouwers uit Terlinden in Merchtem vrezen wateroverlast als de plannen voor een overstromingsbekken daar worden uitgevoerd. Maar liefst 47 landbouwers dienden een bezwaarschrift in omdat zij denken dat hun landerijen zullen overstromen. “Een spaarbekken is noodlottig voor onze dieren en gewassen”, zeggen de landbouwers.
23 november 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:13
Lees meer over:

Landbouwers uit Terlinden in Merchtem vrezen wateroverlast als de plannen voor een overstromingsbekken daar worden uitgevoerd. Maar liefst 47 landbouwers die in het gebied wonen, dienden een bezwaarschrift in omdat zij denken dat hun landerijen zullen overstromen. "Een spaarbekken is noodlottig voor onze dieren en gewassen", zeggen de landbouwers.

"De bedoeling is het water op de Grote Molenbeek af te remmen en door middel van een dijkenstelsel een overstromingsbekken creëren", legt veehouder Jan Van Der Perre uit. "Het water zal in de weilanden en akkers terecht komen, dus ook op het land waar mijn schapen en koeien grazen."

Omdat de landbouwer nu al regelmatig met wateroverlast te kampen heeft en niet alleen vreest voor overstroming van zijn weiden, maar ook van zijn gebouwen, diende hij samen met 46 collega’s een bezwaarschrift in.

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek