Happart uit kritiek op Gents en Kortrijks gerecht
nieuwsHet Kortrijkse en Gentse gerecht "zitten" op hun dossiers, zei Happart. Minister van justitie Verwilghen heeft voor de onderzoeken, die het land 120 miljard frank (2,97 miljard euro) hebben gekost, slechts twee speurders voorzien, luidde het.
Hij verzekerde de boeren dat hij bij de aanpassing van de Waalse landbouwadministratie -een gevolg van de regionalisering van landbouw- voorrang zal geven aan de toekenning en uitbetaling van steunmaatregelen, het overleg met de nieuwe Waalse federatie voor landbouw en een meer efficiënte administratie.
De 67ste landbouwbeurs van Libramont staat dit jaar in het teken van de opeenvolgende landbouwcrisissen. Een jongen overhandigde Happart bij de opening symbolisch een jong kalfje. De boerenzoon omschreef in een boodschap aan de overheid de situatie waarin de runderbedrijven moeten werken en de zeer lage prijzen die op de dierenmarkt nog wordt geboden.
Vorig jaar trok de beurs 150.000 bezoekers, van wie een derde uit Vlaanderen. Voor deze editie worden 175.000 geïnteresseerden verwacht. De beurs loopt van vrijdag tot woensdag 1 augustus.
Bron: Belga