Fruitteler Karel Vaes krijgt een rol in nieuw Kiekeboe-album
nieuwsDeze week is het 168e stripalbum van Kiekeboe uitgekomen met als titel 'Pittig gestoord'. Het verhaal speelt zich af in Haspengouw, met een centrale rol voor de cultuur van de lokale fruitteelt. Als voorbereiding van de strip sprak illustrator Charel Cambré onder andere met fruitteler Karel Vaes uit Borgloon. “Tot mijn eigen verbazing werd ik vervolgens opgevoerd in het verhaal”, aldus Vaes.
Een fruitteler bevindt zich op een bloesemfeest en heeft een fruitkist vast met de initialen K.V. “Een sprekende gelijkenis van mij”, zegt appel- en kersenteler Karel Vaes, over zijn bijrol in het nieuwste stripalbum van Kiekeboe. Vaes is trots op die rol. “Je maakt als Limburgse fruitteler heel wat mee hier. Op een manier zijn die verhalen nu vereeuwigd in dit stripverhaal”, aldus de trotse teler.
Tekenaar Charel Cambré en scenarist Mike Beyers deden voor dit nieuwe verhaal inspiratie op in de fruitstreek zelf. Cambré kwam in gesprek met een teler die vertelde over de fruitteelt en de handel in Oost-Europa. “Dat ging er volgens die man soms louche aan toe. Zo is de inspiratie ontstaan om dit verhaal te schrijven.”
Deze fruitteler is Karel Vaes uit Borgloon. Hij kreeg vorig jaar bezoek van de stripmakers. Nadat ze weer vertrokken waren, was zijn verbazing groot dat hij een bijrol kreeg in de strip. “De makers hebben met veel mensen gesproken, maar niet iedereen wordt realistisch afgebeeld. Dit is een hele eer.”
Kersensap voor coureurs
In het verhaal staat de denkbeeldige fruittelers-familie Thijnen centraal en wordt de Ronde van Haspengouw gereden. Een renner wint deze koers omdat hij van een appel at met buitengewone krachten. “Het was mooier geweest als de winnaar van de koers van mijn kersensap gedronken had”, grapt Vaes. De appel- en kersenteler verwerkt zijn producten in eigen sap. Volgens hem wordt kersensap gretig gedronken in de koers. “Daarom hebben we vorig jaar ook een speciale editie gemaakt van kersensap met een afbeelding van een coureur.”