FrieslandCampina bundelt krachten met Chinese partner
nieuwsZuivelconcern FrieslandCampina gaat met een Chinese partner in China speciaal melkpoeder voor baby's produceren. Het Nederlandse bedrijf gaat daarvoor in zee met de Chinese onderneming Huishan Dairy. De twee partners richten een gezamenlijke onderneming op, waarvan ze ieder voor de helft eigenaar worden. Het gaat om de eerste joint venture tussen een Chinees en een buitenlands zuivelbedrijf.
Een primeur in de Chinese zuivelindustrie: Huishan Dairy gaat een joint venture aan met het Nederlandse FrieslandCampina. "Ik ben er trots op dat FrieslandCampina deel uitmaakt van de eerste joint venture tussen een Chinees en een buitenlands zuivelbedrijf, die in China boerderijmelk inkoopt en daar hoogwaardige kindervoeding gaat produceren, vermarkten en verdelen", zegt topman Cees 't Hart van FrieslandCampina in een verklaring.
Via de samenwerking zal een nieuw merk babyvoeding op de Chinese markt worden geïntroduceerd. Daarnaast blijven beide ondernemingen hun eigen merken kindervoeding verkopen op de Chinese markt. Voor FrieslandCampina is dat het merk Friso, waarvan de productie in Nederland blijft. FrieslandCampina investeert omgerekend 90 miljoen euro in de nieuwe onderneming, waarmee het voor de helft eigenaar wordt van de zuivelfabriek nabij Shenyang in Noord-China. Daarnaast koopt het concern voor 24 miljoen euro Huishan-aandelen op de beurs in Hongkong.
De samenwerking tussen beide ondernemingen in China is uniek omdat zij de hele keten beslaat: van rauwe melk die wordt geleverd door de eigen melkveebedrijven van Huishan tot eindproduct, van marketing tot distributie. De joint venture volgt op het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan Nederland eerder dit jaar, waarbij hij en premier Mark Rutte afspraken de samenwerking op zuivelgebied te intensiveren. De transactie moet wel nog de zegen krijgen van lokale en nationale overheidsinstanties in China.
Bron: Belga