Frans landbouwleider Jose Bove getaart tijdens tegentop
nieuwsBové scheen er op de beelden nog mee te kunnen lachen en probeerde de witte massa van zijn gezicht te verwijderen. Volgens het persagentschap ANSA betrof het geen slagroom maar scheerschuim. De daders, twee in het zwart geklede jongemannen, maakten van de algemene verwarring gebruik om te ontkomen.
José Bové is in Genua om deel te nemen aan een aantal onmoetingen in het kader van de niet gouvernementele "tegentop" voor de G8-top. Tijdens zijn eerste interventie woensdag noemde hij de Amerikaanse president Bush een "leugenaar", omdat die had beweerd dat "tegenstanders van een vrije handel geen vrienden van de armen zijn".
Bové nam ook de Europese staatshoofden in de G8 (Frankrijk, Italië, Duitsland en Groot-Brittannië) onder vuur en vroeg zich af "hoe ze konden onderhandelen met Bush, omdat ze dan onder het dictaat van de Verenigde Staten en de multinationals komen".
Bron: AFP