Fluoride-verontreiniging vastgesteld in Tielrode
nieuwsDe fluoride-verontreiniging zou veroorzaakt zijn door de activiteiten de twee steenbakkerijen in Temse. Daar komen waterstofluoriden vrij tijdens het bakproces.
Fluoriden zijn in eerste instantie schadelijk voor de vegetatie. Zelfs bij lage concentraties kan schade veroorzaakt worden aan gevoelige plantensoorten. Ook rundvee is in tegenstelling tot de mens vrij gevoelig voor fluoride-intoxicatie. In Tielrode werden vier proefvelden op verschillende tijdstippen bemonsterd. Op twee plaatsen werd de norm van 15 mg/kg DS overschreden.
De landbouwers die hun dieren laten grazen in die buurt zullen eerstdaags geïnformeerd worden over de mogelijke risico's voor hun vee. Het gemeentebestuur benadrukt echter dat er voor de mens geen enkel risico voor de volksgezondheid bestaat.
Bron: Belga</i>