nieuws

Facebookgroep waarschuwt voor obesitas in derde wereld

nieuws
De Nederlandse voedselexpert Frank van der Linde richtte de Facebookgroep 'Globesity' op en vraagt daarmee aandacht voor het obesitasprobleem.
27 december 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:17
Lees meer over:

Wanneer het hongerprobleem in ontwikkelingslanden opgelost raakt, vormt obesitas een nieuwe bedreiging voor de volksgezondheid. Daarom richtte de Nederlandse voedselexpert Frank van der Linde, voormalig directeur van de ngo Fair Food International, de Facebookgroep 'Globesity' op. Hij vraagt dat het Westen aandacht zou hebben voor het obesitasprobleem in de derde wereld.

Ruim een een kwart van de wereldbevolking kampt met overgewicht. Obesitas is ook niet langer een westers probleem, schrijft De Morgen. Terwijl in het Westen acht miljoen kinderen obees zijn, zijn dat er in de derde wereld ondertussen 35 miljoen volgens de Wereldgezondheidsorganisatie. Frank van der Linde wil met zijn Facebookgroep iedereen aansporen om obesitas hoger op de politieke agenda te zetten. "Anders zullen miljoenen mensen gaan lijden aan zware gezondheidscomplicaties", luidt het.

In onder andere Kameroen en Brazilië is de obesitasepidemie al even groot als in onze contreien. Argentinië haalt snel de VS in en Egypte en Urugay steken obesitaskampioen Groot-Brittannië naar de kroon. In sommige derdewereldlanden speelt de voorliefde voor suiker en olie mee. Ook is de maatschappelijke druk om gezond voedsel te consumeren er minder groot omdat veel andere zaken dringender en dwingender zijn.

Volgens van der Linde zijn het vooral westerse bedrijven die de bevolking in ontwikkelingslanden met overgewicht opzadelen zodat het ook de taak is van het Westen om daar wat aan te doen. "Wanneer arme landen zich enigszins ontwikkelen, brengen westerse firma's fastfood en ongezonde, bewerkte voedingswaren op de markt", meent de activist. Het gaat volgens hem om dezelfde bedrijven die bij ons gezonde en duurzame producten op de markt brengen. "Stel daarom gezondheidseisen aan het voedsel dat naar de derde wereld wordt geëxporteerd", suggereert van der Linde.

Meer info: Facebookgroep Globesity

Bron: De Morgen

Beeld: Globesity

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek