nieuws

Eerste Jonagold van nieuwe oogst verhandeld

nieuws
De Belgische Fruitveiling (BFV) in Sint-Truiden heeft dinsdag de eerste Jonagold-appel van de nieuwe oogst verhandeld na de officiële vrijgave ervan door het ministerie van landbouw. Dat heeft de BFV zopas bekendgemaakt.
17 september 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:52
De Belgische Fruitveiling (BFV) in Sint-Truiden heeft dinsdag de eerste Jonagold-appel van de nieuwe oogst verhandeld na de officiële vrijgave ervan door het ministerie van landbouw. Dat heeft de BFV zopas bekendgemaakt.

Op 31 augustus werden de laatste bewaar-Jonagoldappelen van het afgelopen seizoen verhandeld. Sindsdien plaatste de BFV zichzelf en haar telers onder een vrijwillig embargo om de klanten te garanderen dat alle Jonagolds die onder het keurmerk TRUVAL in de winkels te vinden zijn, van de nieuwe oogst zijn.

Volgens Koen Torfs van de BFV is het Belgische hardfruit dankzij de gunstige weersomstandigheden van de afgelopen zomer van uitstekende kwaliteit. "Het smaakpalet is excellent want door het vele zonlicht bevatten de vruchten een zeer hoog suikergehalte", luidt het.

De BFV is een coöperatieve met 2.000 leden en heeft een omzet van 3,8 miljard frank (93.6 miljoen euro). De hoofdzetel van de BFV is in Sint-Truiden gevestigd. Daarnaast heeft de veiling nog afdelingen in Glabbeek, Zoutleeuw en Hannuit. De belangrijkste producten die verhandeld worden zijn appelen, peren, aardbeien, kersen en inlandse bessen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek