Dua ijvert voor minister Duurzame Ontwikkeling
nieuwsOp de studiedag werden de gevolgen van de voorbije Wereldtop in Johannesburg besproken. Met de slogan "Make it happen" in het achterhoofd is Dua vast van plan de - niet altijd sterke - afspraken die op de VN-top werden gemaakt, op Vlaams niveau in daden om te zetten.
De druk op de watervoorraden verminderen, het afvalwater afdoende zuiveren, het verlies aan biodiversiteit en visbestanden tegengaan, de exportsubsidies in de landbouw en het gebruik van chemische stoffen verminderen, de stijgende uitstoot van broeikasgassen een halt toeroepen, meer aandacht voor afvalpreventie en voor duurzame bilaterale samenwerking: het zijn allemaal engagementen die Vlaanderen in zijn eigen duurzaamheidsbeleid moet inpassen.
Analoog met het federaal beleid moet Vlaanderen een eigen structureel beleidskader voor duurzame ontwikkeling uitwerken, vindt de Agalev-minister. "Het Vlaams gewest moet een eigen duurzame ontwikkelingsstrategie hebben", klonk het. Die moet dan worden ingepast in de nationale strategie die tegen 2005 klaar moet zijn.
De volgende Vlaamse bewindsploeg moet een minister tellen die - naast de bevoegdheid over één van de dertien verticale beleidsdepartementen - ook de opdracht krijgt om over alle departementen heen het Vlaams duurzaam ontwikkelingsbeleid uit te werken. Het waarmaken van de afspraken van Johannesburg is een opdracht voor de hele regering, zei Dua nog.
Lees ook: geVILT: "Kan landbouw de wereldhonger stillen?" geVILT: "To trade or not to trade
Bron: Belga