Chinezen viseren Carrefour door hetze olympische vlam
nieuwsOok zaterdag werd in China gemanifesteerd. Toen kwamen honderden mensen op straat in Peking, Wuhan, Kunming en Qingdao, telkens voor vestigingen van de Franse supermarktketen Carrefour, die in China een honderdtal hypermarkten heeft. Her en der werden al oproepen gelanceerd om de warenhuisketen vanaf 1 mei te boycotten. Met name de Franse president Nicolas Sarkozy werd op de korrel genomen, omdat hij nog steeds weigert te bevestigen dat hij op 8 augustus naar de openingsceremonie van de Spelen komt. Carrefour zelf zegt dat het de Olympische Spelen steunt en ontkent dat het pro-Tibetaanse standpunten inneemt.
Het protest bleef zaterdag overigens niet tot China beperkt. Op de Place de la République in het 11de arrondissement van Parijs kwamen duizenden Chinezen op straat met de vraag om van de spelen "een brug te maken, niet een muur". Ook in Londen werd betoogd, met name tegenover de gebouwen van de BBC, een symbool van westerse verslaggeving.
Twee weken geleden verliep de doortocht van de olympische vlam zowel in de Britse als de Franse hoofdstad erg woelig, doordat zich langs het hele parcours pro-Tibetaanse betogers hadden opgesteld die de vlam probeerden te doven. In Parijs raakte de vlam op zeker ogenblik effectief gedoofd, zij het door het toedoen van een boze Chinese veiligheidsman.(KS)
Bron: De Morgen