Britten zien ggo's als oplossing voor voedselcrisis
nieuwsDe vraag rijst steeds meer of ggo-gewassen kunnen helpen de ontwikkelingswereld uit de huidige crisis rond de voedingsprijzen te trekken. We zullen ons als natie die vraag moeten stellen. Het debat is al aan de gang. Veel mensen die zich zorgen maken over de armoede en over het milieu worstelen met dit onderwerp, stelt Woolas in de krant. De bewindsman vindt wel dat er in ieder geval strikte veiligheidsregels rond ggo-gewassen moeten bestaan.
De National Farmers Union (NFU) heeft de Britse supermarkten al herhaaldelijk gevraagd de eisen voor genvrije voeding te laten vallen, behalve voor het biologische assortiment. De Britse boeren vinden het logistiek steeds lastiger genvrije soja en mais te betrekken uit Brazilië. Londen heeft in 2004 beslist dat commerciële productie van ggo-gewassen in principe mogelijk is en van geval tot geval beoordeeld zal worden. Hoewel er reeksen veldproeven zijn geweest, komt de normale productie van ggo-gewassen in Groot-Brittannië tot nu toe niet voor. De Britse consument staat ook bekend om zn sterke weerstand tegen genetisch gemanipuleerd voedsel.
Ook scheidend bestuursvoorzitter Peter Brabeck-Letmathe van voedingsconcern Nestlé is gewonnen voor ggo's. "De Europese Unie moet haar standpunt over genetische modificatie snel herzien" luidt het. "De wereld kan zonder ggo-gewassen eenvoudigweg niet gevoed worden". Brabeck-Letmathe doet zijn uitspraak in Kuala Lumpur, bij de Oost-Aziatische editie van het World Economic Forum in Maleisië. Brabeck-Letmathe vindt de Europese vasthoudendheid wat betreft het verbod op genetisch gemanipuleerde bestanddelen in voeding "niet alleen onwetenschappelijk, maar ook immoreel".
Volgens Eurocommissaris voor Handel Peter Mandelson wil de consument geen voeding waar genetisch gemodificieerde bestanddelen inzitten. Een studie van de Europese Commissie wijst uit dat 21 procent van de consumenten in Europa bereid is zich te wagen aan ggo-voedingsmiddelen.(MP)
Bron: Agrarisch Dagblad