nieuws

Boerenbond herhaalt eis voor grenscontroles door leger

nieuws
De Boerenbond herhaalt haar eis om het leger in te zetten om de grenzen hermetisch af te sluiten voor voertuigen die een risico inhouden voor verspreiding van de mond- en klauwzeerziekte in ons land. Aanleiding voor deze vraag zijn de beelden donderdagmiddag in het VRT-televisienieuws van een vrachtwagen met kalfsvlees die zonder controle vanuit Nederland Limburg konbinnenrijden.
12 april 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
De Boerenbond herhaalt haar eis om het leger in te zetten om de grenzen hermetisch af te sluiten voor voertuigen die een risico inhouden voor verspreiding van de mond- en klauwzeerziekte in ons land. Aanleiding voor deze vraag zijn de beelden donderdagmiddag in het VRT-televisienieuws van een vrachtwagen met kalfsvlees die zonder controle vanuit Nederland Limburg kon binnenrijden.

Volgens de landbouworganisatie kunnen de lokale overheden en politiediensten de grenscontroles niet aan. "De situatie in Nederland blijft voor ons echter uiterst bedreigend". De Boerenbond verwijst terzake "naar de onverklaarde sprong van de epidemie van het Nederlands middengebied naar Friesland". "Indien dit zich in omgekeerde richting voordoet zit de besmetting bij ons. Men moet goed beseffen dat de Nederlandse landbouw vandaag met overvolle stallen kampt waarvoor er geen oplossing is".

Het actuele pingpongspel tussen de departementen van Landbouw, Binnenlandse Zaken en Landsverdediging en tussen de federale politie en overheid en de lokale overheden en politiediensten moet volgens de Boerenbond stoppen. "Direct nadat de VRT de beelden vertoonde zijn hier weer talloze telefoons binnengelopen van verontruste boeren die eisen dat de grenzen afdoende gecontroleerd worden", aldus woordvoerder Roger Saenen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek