nieuws

Boeren protesteren voor huis Dua

nieuws
Een kleine 100 Oost-Vlaamse boeren van de Boerenbond hebben dinsdagavond hun ongenoegen geuit aan de woning van Vlaams minister voor Leefmilieu Vera Dua in Gent. Ze vroegen Dua de belofte op papier te zetten om de volledige vergoeding in het kader van het mestactieplan dit jaar nog uit te betalen. Dua zei vanavonddat tegen donderdag te zullen doen.
13 februari 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
Een kleine 100 Oost-Vlaamse boeren van de Boerenbond hebben dinsdagavond hun ongenoegen geuit aan de woning van Vlaams minister voor Leefmilieu Vera Dua in Gent. Ze vroegen Dua de belofte op papier te zetten om de volledige vergoeding in het kader van het mestactieplan dit jaar nog uit te betalen. Dua zei vanavond dat tegen donderdag te zullen doen.

Volgens een besluit van de Vlaamse regering zou slechts de helft van de vergoeding dit jaar uitbetaald worden, en de andere helft in 2005. "De minister heeft in de loop van het voorbije weekend zelf toegegeven dat dit in strijd is met een eerder decreet dat werd gestemd in november 2000 en dat de vergoeding dit jaar integraal moet worden uitgekeerd", vertelde Bert Boonen van de Boerenbond. "Die rechtzetting zou ze tegen vanavond 18 uur op papier zetten, maar dat is niet gebeurd. Daarom zijn we nu hier om haar persoonlijk te interpelleren".

Rond 21 uur bezetten zo'n 20 tractors en een 100-tal boeren van de Oost-Vlaamse Boerenbond de straat aan het huis van Vera Dua, de Kortrijksesteenweg in Gent. Rond 21.30 uur belden ze aan bij de minister. Ze kwam naar buiten en stond hen te woord. In een kort gesprek met enkele vertegenwoordigers van de Boerenbond beloofde de minister om de rechtzetting op papier te zetten tegen de stuurgroep van komende donderdag. Er is een regeling getroffen waarbij de hele vergoeding in twee schijven nog voor de vakantie zal worden uitbetaald.

"De Boerenbond neemt akte van deze belofte", zegt Boonen. "Zo'n 3800 landbouwers hebben ingeschreven op de speciale regeling, en ze hebben allemaal geïnvesteerd om aan de overeenkomst met de regering te kunnen voldoen. We hopen dan ook dat Vera Dua alles tegen donderdag op papier zet".

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek