nieuws

Blair houdt vast aan verkiezingsdatum

nieuws
De Britse premier Tony Blair blijft bij zijn voornemen om de gemeenteraads- enparlementsverkiezingen op 3 mei te houden.
22 maart 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
De Britse premier Tony Blair blijft bij zijn voornemen om de gemeenteraads- en parlementsverkiezingen op 3 mei te houden.

De oppositionele Conservatieven, boerenorganisaties en lokale bestuurders hebben op uitstel aangedrongen. Zij menen dat het houden van verkiezingen in een tijd dat het platteland vrijwel is afgesloten en er tienduizenden dieren worden vernietigd, een verkeerd signaal zou zijn. Ook zouden de maatregelen tegen de ziekte een verkiezingscampagne en een stembusgang bemoeilijken. De meerderheid van de Britten wil eveneens dat de stembusstrijd wordt opgeschort.

Blair zegt dat de toeristenindustrie zou lijden indien de verkiezingen worden uitgesteld. De regering is een campagne begonnen om de schade voor de industrie en het toerisme te beperken. Er komen onder meer grote advertenties in landelijke dagbladen die duidelijk maken waar toeristen veilig kunnen recreëren.

Donderdag waren in het Verenigd Koninkrijk 25 nieuwe brandhaarden ontdekt. Hiermee komt het totaal op 460. In totaal werden al 272.824 dieren afgemaakt, 162.667 andere wacht hetzelfde lot. Van 193.284 afgemaakte dieren zijn de karkassen al vernietigd, zo meldt de BBC.

Bron: Reuters/Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek