"Beklaagden wisten dat kruidenmengsel hormonen bevatte"
nieuwsGilbert A. en negen andere beklaagden moeten zich voor de Ieperse rechtbank verantwoorden voor de invoer van veevoeder met hormonen. De beklaagden verschenen voor de rechtbank om de vordering van het openbaar ministerie te aanhoren. Tegen A. wordt een effectieve celstraf gevraagd en een verbeurdverklaring van de 196.000 euro winst die hij maakte met de verkoop van ‘kruidenmengsels’.
In 2004 startte het Ieperse gerecht een onderzoek naar Gilbert A. op verdenking van hormonenzwendel op grote schaal. Het gerechtelijk onderzoek toonde aan dat er een internationale handel was vanuit Spanje via Frankrijk naar ons land en Nederland. Gilbert A. hield zich in het verleden bezig met het verdelen van de uit Spanje afkomstige kruidenmengsels 'Homeoter' en 'Biokruiden Special'.
Nadat stalen werden onderzocht in labo's in Belfast en Nantes kwam aan het licht dat in de mengsels het verboden product dexamethasone zat. Er volgden huiszoekingen in België, Spanje en Nederland en verschillende mensen werden opgepakt.
In de zaak stelden enkele boeren en BEMEFA, de federatie van mengvoederfabrikanten, zich burgerlijke partij. Volgens het openbaar ministerie wisten de verdachten maar al te goed dat er met de kruidenmengsels iets niet pluis was. “Het mengsel had geen kwaliteitslabel en er was de waarschuwing van het Voedselagentschap tegen dergelijke producten”, aldus de openbare aanklager.
Het openbaar ministerie wees nog op het zeer grote gevaar voor de volksgezondheid. De verdediging komt op 28 juni aan het woord. Eerder werden al een aantal boeren vrijgesproken voor het gebruik van de kruidenmengsels omdat ze niet wisten dat er iets fout mee was.
Bron: Het Nieuwsblad/Het Laatste Nieuws