Aznar wil EU-landbouwbegroting toetsen aan uitbreiding
nieuwsHet viel op dat Aznar pas helemaal op het einde van zijn toespraak over de Conventie begon. Hij bevestigde dat ze op 28 februari in Brussel voor het eerst bijeen komt, maar voor het overige hield de Spaanse premier zich erg op de vlakte. Hooguit had hij het over de mogelijkheid dat ze tot de consolidatie van het grondwettelijk proces zal leiden. Een bevlogen oproep om met de Conventie een ingrijpend veranderingsproces op gang te brengen, bleef uit.
Wel stelde Aznar dat het "absoluut nodig is om het Europees actieplan tegen het terrorisme te versterken". "Immers", aldus Aznar, "het komt erop aan dat we de terroristische bolwerken binnen Europa elimineren". Aznar vroeg vervolgens absolute prioriteit voor gemeenschappelijke onderzoeksteams, een verhoogde efficiëntie van Europol en een absolute drooglegging van de netwerken die de terroristen financieren. Ook drong de Spaanse premier erop aan dat er in deze een nauwe samenwerking met de Verenigde Staten komt.
Wat de top van Lissabon betreft, beklemtoonde Aznar opnieuw de noodzaak van de liberalisatie van het treintransport en de energiemarkt. Verder wees hij op de noodzaak om de bepalingen van het Stabiliteits- en Groeipact strikt na te leven. Inzake de uitbreiding stelde Aznar dat het Spaanse voorzitterschap de financiële gevolgen op het vlak van landbouw, regionale politiek en sociale cohesie wil afronden. Aznar voegde er wel aan toe dat Spanje zich in deze door het bestaande 'acquis communautaire' zal laten leiden.
Tot vier maal toe herhaalde de premier dat het Spanje menens is met de slogan "meer Europa".
Bron: Belga