Voedselcrisis en malaria in Burundi zorgwekkend
nieuwsVolgens AzG is een kwart van de kinderen in de provincie Karuzi ondervoed. In twee therapeutische voedselcentra behandelt de organisatie zo'n 600 kinderen, in 8 bijkomende centra komen er wekelijks ongeveer 16.500 langs voor verzorging. "Maar de situatie wordt erger met de dag. In december alleen zijn minstens 59 kinderen gestorven aan ondervoeding", weet AzG.
Oorzaken van de voedselschaarste zijn droogte en overstromingen waardoor de oogsten vorig jaar mislukten. Bovendien woedt in het noorden van Burundi al maanden een malaria-epidemie. Ziekenhuizen komen handen en bedden tekort om alle patiënten op te vangen. Volgens AzG werden in november in Burundi meer dan 72.000 gevallen van malaria geregistreerd.
Om aan de humanitaire crisis te beantwoorden, charterde AzG eind december twee vliegtuigen naar Burundi met logistiek materiaal en voedsel. Een derde vliegtuig vertrok zaterdag vanuit Oostende.
Volgens AzG zijn die maatregelen echter niet voldoende. De organisatie vraagt aan het Wereld Voedsel Programma (WFP) zo snel mogelijk voedsel te sturen naar het noorden van Burundi. Tevens dringt AzG er bij de donorlanden op aan een gebaar te stellen en het WFP te ondersteunen.