Visserijsector kondigt hardere acties aan
nieuwsVorige week blokkeerden vissersvaartuigen al tijdelijk de havens van Zeebrugge en Oostende uit ongenoegen over het uitblijven van compensaties voor de hoge exploitatiekosten binnen de visserij. Donderdagmorgen boog de Redercentrale zich over het antwoord van de diverse ministeries op de hoge exploitatiekosten van de visserij.
De antwoorden zijn volgens directeur Luc Corbisier mager: "Ofwel is er onkunde bij het ministerie, ofwel is er slechte wil. We blijven opnieuw in de kou staan," luidt het.
Minister van financiën Didier Reynders wil ons geen compensatie geven voor de hoge brandstofprijs. Van het ministerie van sociale zaken en van landbouw horen we nu dat de kans klein is dat er een vrijstelling komt van de patronale bijdragen zoals dat wel wordt toegestaan door Europa voor de scheepsbouwsector, de scheepsherstellingssector, de scheepvaart en de baggersector, zegt Corbisier.
Volgens de regering behoort de visserij daar niet bij. Maar ons land zal de vraag wel doorkaarten naar de permanente vertegenwoordiger bij de EU.
De reders gaan volgende week aan de vakbonden voorstellen om een deel van de hogere uitbatingskosten door te rekenen aan de bemanning. Daarnaast spreekt Luc Corbisier van acties als burgerlijke ongehoorzaamheid en mogelijke economisch zwaarder wegende blokkades. Details wil de Redercentrale echter niet vrijgeven.