nieuws

Tussentijd BAS verlengd van twee naar drie jaar

nieuws
De minimumperiode tussen twee BAS-aanvragen wordt binnenkort verlengd van twee naar drie jaar. "We willen dat nog meer boeren gebruik maken van dit bedrijfsadvies-systeem. Om het betaalbaar te houden, hebben we ervoor geopteerd de tussentijd met een jaar te verlengen", zegt Luc De Seranno, woordvoerder van Vlaams minister-president Kris Peeters.
5 maart 2010  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:53
Lees meer over:

De minimumperiode tussen twee BAS-aanvragen wordt binnenkort verlengd van twee naar drie jaar. "We willen dat nog meer boeren gebruik maken van dit bedrijfsadviessysteem", zegt Luc De Seranno, woordvoerder van Vlaams minister-president, bevoegd voor Landbouw, Kris Peeters. De maximale tussenkomst van 1.500 euro blijft behouden maar wordt voor een volgend advies herleid naar 750 euro.

In het kader van een Europese verordening koos Vlaanderen er eind 2006 voor om een modulair BAS op te zetten bestaande uit erkende, private adviesdiensten waar de land- en tuinbouwer vrijwillig advies kan krijgen. Dit bedrijfsadviessysteem, of kortweg BAS, moet de land- en tuinbouwer begeleiden naar een meer duurzame bedrijfsvoering.

Zoals Europa het voorschrijft, kunnen boeren er terecht voor heel wat extra uitleg over de randvoorwaarden. Vlaanderen koos er echter voor om binnen het BAS ook plaats te maken voor bedrijfseconomische thema's en milieuparameters.

Concreet komen thema's als innovatie, marketing, bedrijfsbeheer, milieu, arbeidsveiligheid en dierenwelzijn in aanmerking. "Dat is een bewuste keuze", aldus De Seranno. "Een goede, economische bedrijfsvoering ligt aan de basis van duurzame landbouwbedrijven".

Hiervoor kunnen landbouwers een subsidie ontvangen tot maximaal 80 procent van de advieskosten, met een maximum van 1.500 euro. "Dat systeem blijft behouden maar voor een volgende aanvraag is er een beperking van de tussenkomt tot 40 procent van de advieskosten, met een maximum van 750 euro", legt De Seranno uit. "Niet onlogisch, want een vervolgadvies zal normaliter ook minder omvattend zijn".

Europa betaalt 30 procent van dit bedrag en de overige 70 procent is met Vlaamse middelen gefinancierd. Prefinanciering is niet mogelijk omdat Europa betalingsbewijzen eist. Het aantal BAS-aanvragen is sinds de invoering in 2006 telkens gestegen. In 2007 waren het er nog 20, in 2008 al 1.064 en vorig jaar 1.308.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek