nieuws

Tobback: "Biodiesel inzetten tegen broeikasgassen"

nieuws
“Biodiesel is een belangrijke troef in de strijd tegen broeikasgassen”. Dat zei federaal minister van Leefmilieu Bruno Tobback zaterdag tijdens een debatdag van de sp.a. Tobback hoopt nog steeds dat we volgend jaar biodiesel kunnen tanken. Om het dossier vooruit te helpen, wil de milieuminister binnenkort rond de tafel zitten met de verschillende landbouwministers in ons land.
12 december 2004  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:29
“Biodiesel is een belangrijke troef in de strijd tegen broeikasgassen”. Dat zei federaal minister van Leefmilieu Bruno Tobback zaterdag tijdens een debatdag van de sp.a. Tobback hoopt nog steeds dat we volgend jaar biodiesel kunnen tanken. Om het dossier vooruit te helpen, wil de milieuminister binnenkort rond de tafel zitten met de verschillende landbouwministers in ons land.

“We moeten ecologisch ambitieus zijn”, zegt Tobback terwijl de Kyoto-opvolgingsconferentie in Argentinië volop aan de gang is. En op 16 februari 2005 wordt het Kyoto-verdrag van kracht. “België moet de uitstoot van broeikasgassen doen dalen met 7,5 procent. We zijn nog niet waar we moeten zijn, maar we hebben in Kyoto zeker niet de gemakkelijkste engagementen genomen. Er zitten echter veel maatregelen in de pijplijn. Zodra die op kruissnelheid komen, evolueert de uitstoot in de goede richting.”

Het verkeer blijft de grote boosdoener. “Daarom verwacht ik veel van de snelle invoering van biodiese", aldus Tobback. "Als het van mij afhangt, moeten we vanaf volgend jaar biodiesel kunnen tanken aan de pomp. Niets staat de snelle invoering in de weg. Auto’s kunnen rijden op diesel die voor 10 à 15 procent bestaat uit bio-bestanddelen. Mijn engagement is dat biodiesel zeker niet duurder zal zijn dan gewone diesel”.

In een interview in De Tijd liet Tobback zich ontvallen dat heel wat boeren hem aanklampen om inzake biodiesel aan de kar te trekken. Volgens de minister kan biodiesel de toekomstige inkomstenderving uit suikerbieten helpen compenseren. "En dat terwijl we vandaag Europese subsidies besteden aan braaklegging of aan de goedkope uitvoer van landbouwproducten", luidt het.

Om te beginnen, hoopt Tobback alvast dat minister van Financiën Reynders werk maakt van een voordelige fiscale regeling voor biobrandstoffen. In de regering is afgesproken daar volgend jaar werk van te maken. "Als we 10 procent van de brandstoffen bio maken, dan hebben we de Kyoto-doelstellingen bijna bereikt. Met bovendien economische terugverdieneffecten via de landbouw", besluit de milieuminister.

Lees ook: geVILT: Tankt Vlaanderen straks koolzaadolie?

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek