"Story rond rundvleeseiwitten is oud verhaal"
nieuwsDe beslissing komt er na een onderzoek dat volgde op een studie die eind 2001 door het Brits Food Standards Agency werd gepubliceerd omtrent de kwaliteit van kippenvlees afkomstig uit onder andere Nederland en België. Toen reeds werd de gebrekkige etikettering aangeklaagd en werd onder andere melding gemaakt van de aanwezigheid van varkenseiwitten die niet op het etiket vermeld stonden. Wel werd er op gewezen dat deze vaststellingen geen onmiddellijk gevaar opleverden voor de volksgezondheid.
Nieuw in het Ierse onderzoek is het feit dat rundereiwitten gedetecteerd zouden zijn in kippenvlees afkomstig uit Nederland. Gezien deze eiwitten niet vermeld staan als ingrediënt op het etiket en dus niet de deugdelijkheid van dit eiwit kan achterhaald worden, leiden de Ierse autoriteiten hieruit af dat de theoretische mogelijkheid van aanwezigheid van BSE-prionen niet uitgesloten is. Het is trouwens niet geweten of de runderen van dewelke het vlees afkomstig is al of niet onderworpen geweest zijn aan een snelle BSE-test en of deze laatste gunstig was.
Het toevoegen van additieven op zich is niet verboden op voorwaarde dat de algemene regels zoals deze van het gebruik van voor de menselijke consumptie geschikte grondstoffen, hygiëne, benaming en etikettering worden gerespecteerd. Het spreekt vanzelf dat dusdanig behandeld kippenvlees niet meer onder de benaming "vers" maar wel als vleesbereiding verhandeld kan worden.
De Europese Commissie pleit voor een correcte etikettering en stelt dat het gevaar voor de volksgezondheid miniem is mits het vlees behandeld werd met conforme grondstoffen. In een persmededeling sluit het federaal Voedselagentschap zich bij deze mening aan.