nieuws

Slachthuizen waarschuwen voor zware braadkippen

nieuws
Alle schakels die betrokken zijn bij de productie van braadkippen hebben vorig jaar afgesproken dat een gemiddeld gewicht van 2,5 kilogram per kip het streefdoel moet zijn. In een gezamenlijke brief aan hun partners in de keten waarschuwen de slachthuizen dat er opnieuw te veel zware braadkippen aangeleverd worden.
16 oktober 2009  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:51

Alle schakels die betrokken zijn bij de productie van braadkippen hebben vorig jaar afgesproken dat een gemiddeld gewicht van 2,5 kilogram per kip het streefdoel moet zijn. In een gezamenlijke brief aan hun partners in de keten waarschuwen de slachthuizen dat er opnieuw te veel zware braadkippen aangeleverd worden.

Naar eigen zeggen hebben de braadkippenslachthuizen het voorbije jaar kunnen vaststellen dat de hele productiekolom inspanningen geleverd heeft om de afgesproken norm zo goed mogelijk te respecteren. Meestal was het aangeleverde slachtgewicht in overeenstemming met het door het slachthuis gevraagde of door de pluimveehouder aangemelde gewicht, luidt het.

"Die plichtsbewuste houding van de braadkippenhouders heeft er mee voor gezorgd dat de afzet van kippenvlees het voorbije jaar vrij behoorlijk liep, ondanks de bijzonder moeilijke economische context en de negatieve druk op de vleesmarkt", zo staat te lezen in de brief van de slachthuizen. Maar nu merken ze opnieuw een kentering, die kwalijke gevolgen kan teweegbrengen.

"Ongevraagd worden opnieuw meer en meer zware braadkippen aangeleverd. Als onze leveranciers deze waarschuwing zouden negeren en in de foute richting blijven evolueren, dan zal een korting toegepast worden van 0,01 euro per honderd gram dat het afgesproken gewicht overschreden wordt", stellen de slachthuizen, die benadrukken dat hun boodschap "constructief" en "preventief" is.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek