Hongersnood dreigt in Soedan
nieuwsVolgens Gaylard wordt de situatie in april nijpend, als de voedselvoorraden in de dorpen en steden uitgeput zijn. Hij vreest dat de toegezegde hulp onvoldoende is om de nood te lenigen.
De Soedanese minister van Buitenlandse Zaken Moestafa Osman Ismail erkende dat de bevolking van verscheidene regio's gevaar loopt. Hij riep de internationale gemeenschap op hulp te bieden.
Een stuwmeer dat normaal zo'n honderd dorpen in het westen van het land van water voorziet, is voor het eerst sinds 1972 drooggevallen, zo heeft een medewerker van de voedsel- en landbouworganisatie van de VN (FAO) gezegd. Volgens een VN-rapport zullen 900.000 Soedanezen van de droogte te lijden hebben. Voor 400.000 mensen is hulp dringend noodzakelijk.
Volgens sommige VN-functionarissen zal de burgeroorlog in het zuiden, die al zeventien jaar duurt, het moeilijk maken hulpgoederen naar dat gebied te sturen. De regering in Khartoem geeft vliegtuigen met hulpgoederen geen toestemming in het strijdgebied te landen. De regering strijdt daar tegen de rebellen van het Soedanese Volksbevrijdingsleger (SPLA), dat ijvert voor autonomie voor het christelijke en animistische zuiden van het land.