Gabriels wil Europees debat over GGO's
nieuwsDit initiatief moet ertoe bijdragen dat de Europese landbouwsector ook in de toekomst nog competitief genoeg is om te produceren voor de wereldmarkt. De minister wil daarbij het debat over GGO's zeker niet uit de weg gaan.
Gabriëls betreurt dat een techniek die indertijd in Vlaanderen door Plant Genetic Systems (PGS) werd ontwikkeld door gevoelsgeladen reacties wordt afgeschoten. Gabriëls vindt dat Europa kleur moet bekennen op grond van objectieve, wetenschappelijke elementen.
Naast de discussie rond de GGO's wil Gabriëls tijdens de informele raad ook een pleidooi houden om het internetgebruik in de landbouw sterk te promoten. De opeenvolgende crisissen hebben volgens hem de nood aan snelle communicatie met de basis, met de landbouwers, duidelijk gemaakt.