Campagne verse melk heeft rare bijsmaak voor Boerenbond
nieuwsBoerenbond heeft gemengde gevoelens bij de 'verse melk recht van de boerderij' die Colruyt aan de man probeert te brengen. "Ik hoop dat de betrokken boeren er beter van worden en vooral dat Colruyt hen zeer goed betaald heeft voor de enorme publiciteitscampagne die met hen gevoerd wordt", zegt voorzitter Piet Vanthemsche.
Vorige week maakte Colruyt bekend dat het een overeenkomst heeft afgesloten met drie melkveehouders voor de levering van verse gepasteuriseerde melk. Het is de bedoeling dat alle betrokken partijen financieel iets overhouden aan het initiatief, luidde het bij de persvoorstelling. De boeren mogen op jaarbasis 200.000 liter melk leveren, waardoor ze voortaan voor ongeveer tien procent van hun melk over een alternatief afzetkanaal beschikken. De verkoopcijfers zullen bepalen hoe dat volume in de toekomst zal evolueren.
200.000 liter vertegenwoordigt welgeteld 0,25 procent van alle melk die Colruyt verkoopt, merkt Vanthemsche op in het ledenblad Boer&Tuinder. De voorzitter van Boerenbond herleidt het project tot niet veel meer dan 'window dressing', ook al benadrukt men bij Colruyt met de regelmaat van een klok dat de warenhuisketen de boeren en tuinders echt wil helpen in de zoektocht naar interessante nicheproducten. Zo werkt Colruyt volgens topman Luc Rogge op dit ogenblik ook mee aan een project rond CO2-neutrale serres.