Boerenbond: "Stukken taart worden steeds kleiner"
nieuws"Een gelijkblijvende begroting van circa 42 miljard euro zal na de uitbreiding moeten gedeeld worden. Niet door 7,5 miljoen, maar door 18 miljoen boerenfamilies", zegt Roger Saenen. "Hoe kan premier Verhofstadt dan zeggen dat alles bij het oude blijft en er voor de boeren geen nadelige effecten zullen zijn?"
"De taart is nu al te klein voor de Europese boeren", merkt de Boerenbond-woordvoerder op. De prijsverlaging die er kwam om de Europese landbouwprijzen op het niveau van die van de wereldmarkt te brengen, wordt nu slechts deels gecompenseerd door rechtsstreekse inkomenssteun. In de toekomst zal die steun nog kleiner uitvallen, zegt de Boerenbond.
Ook de boeren en boerinnen die straks bij de EU zullen horen, doen geen goeie zaak. Ze zullen minder krijgen dan hen beloofd was, omdat de totale landbouwbegroting niet mag stijgen. "Ze krijgen een lege doos", luidt het. De Boerenbond wijst er tot slot op dat de VS de steun aan hun boeren bijna verdubbelen. Dat Europa met die evolutie en met de komende WTO-onderhandelingen geen rekening houdt, noemt hij "onverantwoord". "Europa capituleert bij voorbaat", zo luidt het.