nieuws

Biosector blijft niet gespaard van MPA

nieuws
Eén mengvoederfabrikant heeft licht MPA-besmet melasse gebruikt als bindmiddel in biologisch krachtvoeder voor rundvee. De partij is direct na de vaststelling geblokkeerd, reeds geleverde partijen zijn teruggenomen en worden vernietigd. Bij enkele melkveebedrijven zijn biologische koeien in beperkte mate gevoederd geweest met de besmette substantie.
26 juli 2002  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:27
Eén mengvoederfabrikant heeft licht MPA-besmet melasse gebruikt als bindmiddel in biologisch krachtvoeder voor rundvee. De partij is direct na de vaststelling geblokkeerd, reeds geleverde partijen zijn teruggenomen en worden vernietigd. Bij enkele melkveebedrijven zijn biologische koeien in beperkte mate gevoederd geweest met de besmette substantie. Dat meldt BioForum, de koepelorganisatie van de Belgische biosector.

Het Voedselagentschap is op de hoogte en neemt de nodige maatregelen. De controleoganisaties Blik en Ecocert, in België door de overheid erkend voor de certificering van biologische productie, zijn in staat van verhoogde alertheid ten aanzien van besmettingsrisico’s met MPA.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek