nieuws
Al 75 procent bloemkool met milieuvriendelijk Flandria-label
nieuwsNaar verwachting zal dit jaar 75 procent van alle Belgische bloemkool geteeld wordt volgens de normen van het keurmerk Flandria. Dit keurmerk is herkenbaar aan de groene boog en gele vlinder en biedt garanties inzake milieunormen enkwaliteitseisen. Voor Broccoli loopt het percentage naar verwachting op 80. Beide producten scoren bij de vollegrondgroenten terzake momenteel het best.
21 mei 2001
Naar verwachting zal dit jaar 75 procent van alle Belgische bloemkool geteeld wordt volgens de normen van het keurmerk Flandria. Dit keurmerk is herkenbaar aan de groene boog en gele vlinder en biedt garanties inzake milieunormen en kwaliteitseisen. Voor Broccoli loopt het percentage naar verwachting op 80. Beide producten scoren bij de vollegrondgroenten terzake momenteel het best.
Een van de technische vereisten om het keurmerk te bekomen is dat bemesting uitsluitend mag gebeuren op basis van bodemanalyse. Mechanische onkruidbestrijding en zachte gewasbeschermingsmiddelen vormen de regel. Elke groente moet traceerbaar zijn tot de producent. Controleurs van een onafhankelijke controledienst laten ook geregeld willekeurige stalen van twee groentesoorten onderzoeken. Bovendien gelden er kwaliteitseisen.