Zwaarlijvige mensen kosten gezondheidszorg minder
nieuwsMensen met obesitas zijn duurder voor de gezondheidszorg omdat zij een grotere kans hebben op kwalen als hart- en vaatziekten en suikerziekte. Maar over hun gehele leven hebben zij minder zorg nodig, omdat zij minder lang leven en daardoor minder vaak last krijgen van typische ouderdomskwalen als Alzheimer.
Voorkoming van zwaarlijvigheid leidt daarom alleen op korte termijn tot besparing in de zorg. Op langere termijn zullen de uitgaven toenemen. Voorkomen van zwaar overgewicht leidt dus niet tot kostenbesparing in de gezondheidszorg. Wel verbetert de gezondheid van de gemiddelde mens. Voor rokers was al eerder aangetoond dat zij over hun gehele leven gezien minder zorg gebruiken dan niet-rokers. Voor zwaarlijvigen blijkt hetzelfde te gelden.
Deskundigen spreken van zwaarlijvigheid, als iemand een Body Mass Index (BMI) van 30 heeft. De BMI is het gewicht in kilo's gedeeld door de lengte in meters in het kwadraat. Een man of vrouw van 1 meter 70 met een gewicht van 87 kilo behoort dus tot het groeiende legioen der zwaarlijvigen.(KS)
Bron: Belga