Vlaanderen telt negen biokribbes
nieuws"Voor ons is bio logisch", zegt Guy Taffijn. "Chemische bestrijdingsmiddelen, kunstmeststoffen en antibiotica horen niet thuis in de voedselketen". Samen met dochter Ineke en vriendin Stefanie Meuleman houdt Taffijn sinds 2005 De Biotoop open in Gent. Na amper drie jaar heeft de crèche twee vestigingen, 24 werknemers en vijftig kinderen onder zijn hoede. In de centrale biokeuken wordt drie dagen per week vegetarisch gekookt. Verder zijn alle onderhouds- en verzorgingsproducten ecologisch en niet getest op dieren.
Maike Lens, mama van de anderhalf jaar oude Adam koos heel bewust voor deze ecologische aanpak. "We vinden het belangrijk dat de kribbe onze ideeën over gezonde voeding deelt. Frietjes uit de grootkeuken wilden we hem besparen". Toch is een ecologisch totaalconcept voorlopig niet haalbaar. "We noemen onszelf realistische groenen", zegt Guy. "Onze voeding is seizoensgebonden en regionaal, maar voor de fruitpap gebruiken we wel fairtrade bananen die met het vliegtuig zijn overgekomen".
In tegenstelling tot Het Toverhuis, een biokribbe in Kessel-Lo, werkt De Biotoop niet met biokatoenen luiers. "We zouden wel willen" zegt Ineke, "maar dan moeten we ook nog een wasserette openhouden. Voorlopig houden we het bij niet-gebleekte wegwerpluiers". Toch kunnen mama's die dat willen katoenen luiers meegeven. Adam is één van de kindjes die geen wegwerpluier draagt. "We willen zo de afvalberg helpen verkleinen", vertelt mama Lens.
"Onze dagprijs is 26 euro", zegt Guy. "Dat is niet voor alle ouders haalbaar". "Maar die hoge prijs houdt dan ook een meerwaarde in", voegt Ineke er meteen aan toe. "In vele crèches gaan alle kinderen samen dutten, zodat de verzorgers middagpauze kunnen houden. Hier geloven we niet in zulke strikte structuren. We volgen het slaap- en voedingsritme van elk kind apart".(KS)
Meer informatie: De Biotoop
Bron: Het Nieuwsblad