Vlaamse boer betaalt vijfmaal de Franse grondprijs
nieuwsTerwijl de gemiddelde verkoopprijs van een hectare landbouwgrond in Vlaanderen in 2009 naar 28.300 euro steeg, kost eenzelfde lap grond in Frankrijk vijf keer minder. Uit de nieuwe cijfers voor 2011 van grondbeheerder Safer blijkt dat de prijs van een hectare landbouwgrond met zes procent gestegen is naar een - in vergelijking met Vlaanderen - schamele 5.400 euro per hectare.
In 2009 stagneerde de prijs van landbouwgrond in Frankrijk nog, maar sinds 2010 zit die opnieuw in een stijgende lijn. Safer, beheerder van landbouwgrond onder het toezicht van de Franse ministeries van Landbouw en Financiën, wijt dat eerder aan de berekende gok dat de vraag naar landbouwproducten zal stijgen, dan aan de stijging van het landbouwinkomen.
De kostprijs van een hectare landbouwgrond durft sterk uiteenlopen naargelang de regio en de teelt waarvoor hij bestemd wordt. Voor een hectare goede grond voor druiventeelt wordt 100.000 euro betaald, terwijl akkerbouwers maar 4.200 tot 6.400 euro willen betalen voor een hectare landbouwgrond. De gemiddelde prijs voor niet-verpachte grond in Frankrijk komt uit op 5.430 euro, terwijl verpachte grond 3.830 euro waard is op de markt.
Meer info: Prix des terres agricoles
Bron: Pleinchamp.com/eigen verslaggeving