Verschuivingen aan de top van Univeg
nieuwsOp 1 mei gaat de CEO van het Belgische groente- en fruitconcern, Rudi De Becker, op pensioen en wordt hij opgevolgd door financieel directeur Theo De Kool. Hij zal de integratie van overgenomen bedrijven voortzetten, waarna Francis Kint, hoofd van de afdeling groenten en fruit, over enkele jaren de fakkel overneemt. "De groep is reeds een stuk beter gestroomlijnd", zegt oprichter, voorzitter en hoofdaandeelhouder Hein Deprez.
In het najaar van 2009 nam Rudi De Becker de operationele taken van Hein Deprez over op een ogenblik waarop Univeg maar moeizaam enkele ambitieuze overnames verteerde. Het groente- en fruitconcern was internationaal uitgegroeid tot één van de grootste spelers in de sector, maar had volgens De Tijd last van een onoverzichtelijke en inefficiënte organisatie.
De Becker had bij de start van zijn opdracht vooropgesteld dat die maximaal twee jaar zou duren. Om het bedrijf verder te stroomlijnen, trok hij in maart 2010 de Nederlander Theo De Kool aan als financieel directeur. Hij moet nu het werk afmaken dat De Becker startte. "Ik wist op voorhand dat het werk niet af zou zijn", zegt De Becker, "maar er is een grote stap in de goede richting gezet. De toevoerketen is een stuk meer gestroomlijnd. De kosten zijn naar beneden gehaald, er is meer efficiëntie en er is meer talent aangetrokken." Uiteindelijk zal Francis Kint, sinds 2009 aan de slag bij Univeg, op zijn beurt het werk van De Kool overnemen.
Over de resultaten van Univeg in 2010 wilden De Becker en Deprez nog niet communiceren. De groep heeft alleszins nog de divisie bereide maaltijden 'Hot Cuisine' in de etalage staan. "De activiteit staat te ver af van de kerncompetenties van de groep: het produceren, versnijden, verpakken en verdelen van groenten en fruit", luidt de verklaring. Vanuit die redenering werd eerder ook al de afdeling bloemen en planten verzelfstandigd.
Bron: De Tijd