Topchefs kunnen restaurant Kasteel Withof niet redden
nieuwsHet prestigieuze eensterrenrestaurant en hotel Kasteel Withof in Brasschaat sluit binnenkort de deuren door tegenvallende resultaten. Nochtans had het restaurant in januari met vader en zoon Pacaud twee topchefs in huis gehaald. Die moesten het restaurant binnen de kortste keren drie Michelinsterren bezorgen.
Het draaide echter anders uit. Waren er in januari en februari nog redelijk wat boekingen, dan begonnen die halfweg maart razendsnel te dalen. Voor april was het reservatieboek zo goed als leeg.
De rijke Nederlandse industrieel Cornelis Den Braven kocht in 2004 het kasteel Withof in Brasschaat en investeerde meer dan vier miljoen euro. Hij kocht topkok Peter Coucquyt weg bij Hof van Cleve, omringde hem met de beste hulpkoks, sommeliers en zaalpersoneel, en opende in juli 2005 de deuren met de onuitgesproken ambitie om snel een toprestaurant mét Michelinsterren te bezitten.
Pas in 2008 kwam de eerste ster er, gevolgd door de eerste grote tegenslag: Coucquyt vertrok. Den Braven liet zich niet kennen en trok in volle crisistijd opnieuw de portemonnee open. Hij engageerde vanaf januari Mathieu en Bernard Pacaud van het Parijse driesterrenrestaurant l'Ambroisie om de keuken te runnen.
Maar die topkoks konden dus niet verhinderen dat de klanten de broeksriem aanhaalden en wegbleven.
Bron: Belga