nieuws

Slachterij wil uitbreiden én overlast verminderen

nieuws
Pluimveeslachterij Cooreman uit Dendermonde wil uitbreiden en tegelijkertijd de overlast voor de omwonenden verminderen. Zo wil het bedrijf zijn infrastructuur aanpassen, zodat aangevoerde kippen geladen en gelost worden in een gesloten hal in plaats van in open lucht. De buurtbewoners reageren alvast opgelucht.
22 oktober 2012  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:20

Pluimveeslachterij Cooreman uit Dendermonde wil uitbreiden en tegelijkertijd de overlast voor de omwonenden verminderen. Zo wil het bedrijf zijn infrastructuur aanpassen, zodat aangevoerde kippen geladen en gelost worden in een gesloten hal in plaats van in open lucht. Via een tunnel boven de grond zullen ze vervolgens overgebracht worden naar het slachthuis. De buurtbewoners reageren alvast opgelucht.

Cooreman is op enkele jaren tijd uitgegroeid van een kleine, familiale kippenslachterij in Baardegem tot een goed draaiend bedrijf op het industrieterrein Hoogveld in Dendermonde. Na de verschillende uitbreidingsrondes ondervonden de omwonenden echter lawaai- en geurhinder, waar het bedrijf nu korte metten mee wil maken.

De slachterij heeft een aanvraag ingediend voor een nieuwe milieuvergunning om uit te breiden, maar voorziet in zijn plannen extra maatregelen tegen overlast. Dat bleek tijdens een informatievergadering voor de buurtbewoners. Zo wil het bedrijf voorzien in een gesloten hal voor het laden en lossen van kippen, gekoelde afvalopslag en allerlei luchtfilters, waterzuiveringssystemen en ventilators.

De omwonenden zijn alvast tevreden. “Het aantal klachten over lawaai en stank volgen de laatste tijd een dalende lijn. We hopen dat die trend zich in de toekomst nog zal verderzetten”, klinkt het in Het Laatste Nieuws. Ook schepen van milieu François De Bleser (CD&V) is hoopvol. “Dit dossier zou wel eens positief kunnen uitdraaien voor de buurt.”

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek