Rusland staat import Amerikaans varkensvlees toe
nieuwsVanaf volgende week laat Rusland de invoer van Amerikaans varkensvlees opnieuw toe. Dat maakte de Russische voedsel- en warenautoriteit bekend. Concreet gaat het om varkensvlees van twee Amerikaanse Smithfield-bedrijven en vier Amerikaanse koelhuizen. Bijna 180 varkensbedrijven in de Verenigde Staten vroegen afgelopen weken vergunningen aan om naar Rusland te exporteren.
Rusland gaat opnieuw Amerikaans varkensvlees invoeren. De export van de VS naar Rusland ligt al bijna een jaar stil als gevolg van de vondst van de in Rusland verboden groeibevorderaar Ractopamine in Amerikaans varkensvlees. De twee Smithfield-bedrijven en de koelhuizen in Amerika garanderen dat ze die groeibevorderaar niet gebruiken voor de productie van varkensvlees bestemd voor Rusland.
De toelating kadert in het handelsconflict tussen Rusland en de EU dat losbrak toen er in Litouwen enkele gevallen van Afrikaanse varkenspest werden vastgesteld. Rusland sloot de deuren voor Europees varkensvlees, waardoor de Russische vleesindustrie zijn belangrijkste aanvoerkanaal geblokkeerd zag. Verschillende Russische vleesbedrijven bedrijven kwamen door de stijgende groothandelsprijzen in zwaar vaarwater terecht.
Rusland hoopt op termijn ook meer vlees te kunnen importeren uit Brazilië. In 2013 exporteerde Brazilië 124.891 ton varkensvlees naar Rusland, een daling van 1,7 procent ten opzichte van 2012. Een importverbod voor 22 Braziliaanse vleesbedrijven is daarvan de oorzaak.
Bron: eigen verslaggeving/Boerderij/Boerenbusiness
Beeld: Smithfield Foods