nieuws

Quick opent eerste twee Russische restaurants

nieuws
Quick heeft in Moskou en Tula zijn eerste twee hamburgerrestaurants in Rusland geopend. Voor de uitbreiding zette Quick een joint-venture op met het Russische conglomeraaat Tashir. Quick Rusland plant de komende vijf jaar een honderdtal restaurants te openen. Daarmee is een globale investering van 100 miljoen euro gemoeid. Tot hiertoe was enkel McDonald's aanwezig op de Russische fastfoodmarkt.
25 maart 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
De fastfoodketen Quick heeft in Moskou en Tula zijn eerste twee hamburgerrestaurants in Rusland geopend. Voor de uitbreiding zette Quick een joint-venture op met het Russische conglomeraaat Tashir. Quick Rusland plant de komende vijf jaar een honderdtal restaurants te openen. Daarmee is een globale investering van 100 miljoen euro gemoeid, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt.

Met de uitbreiding wil Quick een deel van de Russische fastfoodmarkt inpikken. Sinds 1990 is in dit segment enkel de Amerikaanse concurrent McDonald's aanwezig. Om de doelen te realiseren, richtte Quick dus een joint-venture op met de Tashir Groep, vooral actief in projectontwikkeling, maar ook in het ontwikkelen van fastfoodconcepten.

Om de nieuwe markt te bewerken, heeft Quick zijn menukaart aangepast aan de plaatselijke smaak en manier van eten. De bevoorrading van de Russische restaurants gebeurt nu nog vanuit Frankrijk, vanaf eind 2009 wordt dit lokaal overgenomen. De opleiding van de eerste groep personeelsleden werd ook in Frankrijk volbracht, "om de kwaliteit van de producten, de goede ontvangst en de service te kunnen garanderen", aldus Quick.

Na Moskou en zijn directe regio voorziet Quick Rusland een uitbreiding naar de grote provinciesteden en daarna naar Armenië, Kazachstan, Oekraïne en Wit-Rusland, buurlanden waar partner Tashir aanwezig is. Quick werd in 1971 in België opgericht en telde eind vorig jaar 423 vestigingen, hoofdzakelijk in Frankrijk, België en Luxemburg. De bijna 15.000 medewerkers serveerden meer dan 190 miljoen maaltijden. De Quick Groep realiseerde vorig jaar een omzet van circa 865 miljoen euro.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek