Nederlands gerecht is vleesfraude op het spoor
nieuwsBij de huiszoekingen werd ruim 5 ton vlees in beslag genomen dat vernietigd zal worden. Ook nam de Inspectiedienst, die hulp kreeg van het Nederlandse voedselagentschap - met name de Voedsel en Waren Autoriteit - een grote hoeveelheid administratieve documenten in beslag. De invallen vonden woensdag plaats op zes bedrijfslocaties en in twee woonhuizen.
In Nederland wordt het heretiketteren van producten ook wel omkatten genoemd. Een praktijk die volgens het gerecht wel vaker plaatsvindt. Vorige maand nam de Inspectiedienst in Urk 180 ton omgekatte vis in beslag. De betrokken bedrijven probeerden toen de goedkopere Yellow-Fin Sole als duurdere schol te verkopen.
Om welke ondernemingen het nu gaat, wil het Nederlandse gerecht niet prijsgeven. Het blijft ook onduidelijk of er omgekat vlees van deze bedrijven in de winkel is terechtgekomen en welke gevolgen dat heeft voor de volksgezondheid. Vorig jaar brak er in Duitsland een schandaal uit rond inferieur vlees. Een aantal bedrijven verkochten toen samen zo'n 150 ton bedorven vlees aan kebabzaken. Een deel van dit 'gammelfleisch' werd toen daadwerkelijk verwerkt en opgegeten door consumenten.(GL)
Bron: Agrarisch Dagblad