nieuws

Mozzarella mag voorlopig Italië nog uit

nieuws
De aanpak van de Italiaanse autoriteiten van het dioxineprobleem in Campanië is ontoereikend. Dat heeft de EU-Commissie donderdag gezegd. In de buffelmozzarella uit de regio werd een te hoog dioxinegehalte aangetroffen, waarna tachtig boerderijen op slot werden gedaan. De Commissie blijkt echter niet onder de indruk te zijn van de maatregelen en dreigt dan ook met een embargo. In eigen land gaat het Voedselagentschap de mozzarella uit Campanië aan extra controles onderwerpen.
27 maart 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
De aanpak van de Italiaanse autoriteiten van het dioxineprobleem in Campanië is ontoereikend. Dat heeft de Europese Commissie donderdag gezegd. In de buffelmozzarella uit de regio werd een te hoog gehalte dioxine aangetroffen. De Commissie dreigt dan ook met een embargo.

Italië sloot woensdag de productie in ruim 80 boerderijen nadat te hoge concentraties dioxine waren aangetroffen. Het is vooralsnog onduidelijk of de problemen het gevolg zijn van het afvalprobleem in de regio rond Napels. Italië had tijd tot 18 uur donderdag om uitleg te verschaffen en de maatregelen uit de doeken te doen. "Indien er dan nog geen volledig antwoord is, zal de Commissie vrijwaringsmaatregelen in overweging nemen", zo zei de woordvoerster van de EU.

De Commissie blijkt nu niet onder de indruk van de maatregelen. "Er is geen enkele maatregel getroffen om mogelijk besmette producten van de markt te halen", zo staat te lezen in een communiqué dat de Commissie twee uur na het verlopen van het ultimatum heeft gepubliceerd. "De maatregelen zijn ontoereikend om te verzekeren dat geen enkel besmet product op de markt gekomen is, aangezien er geen producten uit de handel genomen zijn", luidt het.

In eigen land heeft het Voedselagentschap beslist om extra testen uit te voeren op mozzarella uit Campanië. Dat zegt woordvoerster Lieve Busschots. Het gaat meer bepaald om mozzarella gemaakt van melk van de waterbuffel. Uit nieuwe informatie uit Italië blijkt dat er geen met dioxines besmette Italiaanse mozzarella naar lidstaten van de Europese Unie of naar derde landen is uitgevoerd. "De extra testen worden uit voorzichtigheid genomen. Het is niet zo dat we onze Italiaanse collega's niet vertrouwen", zegt Busschots.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek