nieuws

Mithras Air doet al na tien maanden de boeken dicht

nieuws
Begin juni 2007 startte het pas opgerichte bedrijf Mithras Air in Oostende met de aanvoer via vliegtuigen van verse IJslandse vis naar Oostende. Tien maanden later, op 7 april 2008, deed het bedrijf van oprichter Filip Soete de boeken al opnieuw toe. "Het was een goed idee", meent schepen Yves Miroir. "Alleen jammer dat de uitvoering mislukt is. Redenen van de mislukking zijn een gebrek aan ervaring, geld en organisatie. Daarbij komt nog dat de IJslandse luchtvaart enorm beschermd is".
17 april 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
Begin juni 2007 startte het pas opgerichte bedrijf Mithras Air in Oostende met de aanvoer via vliegtuigen van verse IJslandse vis naar Oostende. Tien maanden later, op 7 april 2008, deed het bedrijf van oprichter Filip Soete de boeken al opnieuw toe. Financiële en organisatorische problemen waren hiervan de oorzaak.

Mithras Air ging voor een klant van een IJslands bedrijf vis aanvliegen. Tijdens die vluchten konden ze ook een lading vis meebrengen voor de Oostendse visveiling. Die zou daarmee opnieuw betere cijfers kunnen voorleggen, want door het stilleggen van enkele vaartuigen was er in mei vorig jaar namelijk een kwart minder visaanvoer.

"Het was een goed idee", meent schepen Yves Miroir. "Alleen jammer dat de uitvoering mislukt is. Redenen van de mislukking zijn een gebrek aan ervaring, geld en organisatie. Daarbij komt nog dat de IJslandse luchtvaart enorm beschermd is. Er zullen echter wel andere spelers opduiken om dat gat op te vullen", vermoedt Miroir.

"IJsland heeft namelijk grote visquota, dus die vis komt sowieso in Europa terecht. Oostende ligt ideaal om in drie uur tijd honderd miljoen mensen te bereiken. We hebben een luchthaven en een spoor- en wegennet. Het plaatje klopte dus. De vismijn had geen aandelen in Mithras, we hoopten gewoon ons visje mee te pikken", vervolgt schepen Miroir.

"Bij Mithras Air werkte één bediende die de huur en verhuur regelde van vliegtuigen en opslagplaatsen", zegt meester Dekeyzer, die als curator werd aangesteld. "De zaakvoerder had zogezegd een gat in de markt ontdekt, maar het leek eerder een gat in de lucht. Vanaf het begin waren er financiële en organisatorische problemen. Er zijn al met al maar een paar vluchten geweest. Het bedrijf is een stille dood gestorven".(KS)

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek