nieuws

Melkveehouders vieren vertrek Fischer Boel

nieuws
Melkveehouders hebben dinsdagnamiddag in Brussel hun blijdschap laten blijken nu het mandaat van Europees Commissaris voor Landbouw Mariann Fischer Boel is afgelopen. "We zijn tevreden dat haar termijn teneinde is na zovele jaren van catastrofaal beleid", luidt het.
9 februari 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:11
Lees meer over:

Melkveehouders hebben dinsdagnamiddag in Brussel hun blijdschap laten blijken nu het mandaat van eurocommissaris voor Landbouw Mariann Fischer Boel is afgelopen. "We zijn tevreden dat haar termijn teneinde is na zovele jaren van catastrofaal beleid", verkondigde Erwin Schöpges, voorzitter van de Waalse landbouworganisatie MIG verheugd. De melkveehouders verwachten veel van haar opvolger Dacian Cilios.

Zo'n honderdtal melkproducenten vatten dinsdag om 14 uur post in de Europese wijk in Brussel om hun tevredenheid uit te drukken over het einde van het mandaat van Mariann Fischer Boel. "Niemand heeft tot op vandaag ook maar een eurocent ontvangen van de fameuze subsidie van 280 miljoen euro die eind vorig jaar werd toegewezen. Wat wij willen, is een echte regeling van de markt en dat de quota gerespecteerd worden", zei Schöpges.

"We willen niet meer buiten de Europese grenzen exporteren aan prijzen die op mondiaal niveau bepaald worden", onderlijnde Richard Blanc, afgevaardigde van de Franse producentenvereniging van onafhankelijke melkboeren (APLI). “De benoeming van Dacian Ciolos, Roemeens oud-minister van Landbouw en nu op de stoel van eurocommissaris, geeft nieuwe hoop aan de melkboeren", besloot Erwin Shöpges.

De manifestanten staken twee levensgrote poppen van de ex-commissaris in brand, waarna ze naar het Leopoldpark trokken waar tot 22 uur een feest werd gebouwd.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek