Jaarrekening EFSA nu toch goedgekeurd door EU-parlement
nieuwsHet Europees Parlement heeft eindelijk de jaarrekening voor 2010 goedgekeurd van voedselveiligheidsautoriteit EFSA. Dit voorjaar weigerden de parlementsleden nog hun fiat te geven. Een vermoeden van belangenverstrengeling bij EFSA en de excessieve kostennota's van het managementteam waren de redenen voor die weigering.
De jaarrekeningen van de Europese voedselveiligheidsautoriteit en het Europese geneesmiddelenagentschap werden met een grote meerderheid goedgekeurd door de parlementsleden. De extra informatie die werd overgemaakt, kwam tegemoet aan de bezwaren die eerder dit jaar geuit werden.
Anders dan EFSA zou het Europese milieuagentschap EEA te weinig doen om belangenverstrengeling te vermijden. Zo heeft de directeur nauwe banden met een milieuorganisatie. De begrotingscommissie van het Europees Parlement heeft de jaarrekening dan ook niet goedgekeurd. EU-parlementslid Macovei hekelt de onduidelijke antwoorden die werden gegeven op vragen omtrent conflicterende belangen. "Een dergelijke houding leidt tot zorgen over de wijze waarop belastinggeld wordt besteed."
Bron: Boerderij/eigen verslaggeving
In samenwerking met: Boerderij